Dieta Dukana w swojej pierwszej fazie – cienie i blaski

Każda dieta budzi w nas nowe nadzieje i wiarę w ostateczny sukces, nie inaczej sytuacja przedstawia się więc i wówczas, gdy przedmiotem naszego zainteresowania jest dieta Dukana. Dieta białkowa zbiera wyjątkowo pochlebne opinie, gdy zaś spotykamy się z głosami krytycznymi pod jej adresem, zazwyczaj przekonujemy się, że należą one do osób, które nie były w stanie przestrzegać jej zasad.

Tak, jak i wiele innych diet, również dieta Dukana nakłada na nas pewien rygor żywieniowy, a jej przetrwanie wcale nie sprawia wrażenia szczególnie prostego zadania. Osoby, które opowiadają o swoich pierwszych wrażeniach zwracają uwagę przede wszystkim na jej monotonność, w swojej pierwszej fazie dieta protal budzi bowiem skojarzenie z oczyszczającymi głodówkami.

Na szczęście dieta Dukana od samego początku przekonuje nas o tym, że warto się nią zainteresować. Spadek wagi jest w jej wypadku widoczny przecież już od pierwszego dnia jej stosowania, nie bez znaczenia jest zaś i to, że dieta ta nie wiąże się z koniecznością zbyt radykalnych wyrzeczeń. Do wielu ograniczeń można się przyzwyczaić, czytelne zasady, na jakich opiera się dieta białkowa sprawia przy tym, że jej przestrzeganie wcale nie jest zbyt trudne.Oblicz swoje BMI!

Więcej o wskaźniku masy ciała (BMI) na stronie http://bmi.westld.com